ANDRZEJ FIRLUS

ANDRZEJ FIRLUS

ANDRZEJ FIRLUS to założyciel i twórca systemu Śląskiej Akademii Aikido. Jego przygoda z aikido rozpoczęła się w 1985r. Pierwszym nauczycielem Andrzeja Firlusa był Sensei Roman Hoffman (Polska Federacja Aikido). Następnie pod koniec lat 90-tych podjął długoletnią współpracę z Shihanem Jackiem Wysockim 8 dan (Polska Unia Aikido). W 1998 r. rozpoczął treningi filipińskich sztuk walki. W 2007 r. spotyka na swoje drodze Tuhona Ray Dionaldo, który jest twórcą i założycielem FCS KALI, szkoły filipińskich sztuk walki. Ta współpraca zaowocowała dużymi zmianami w systemie nauczania Śląskiej Akademii Aikido.

Andrzej Firlus, główny Instruktor Śląskiej Akademii Aikido zwraca szczególną uwagę na umiejętność posługiwania się bronią taką jak : jo, bokken, tanto, pałka.

Od 2005 rozpoczyna naukę iaido w szkole Muso Jikiden Eishin Ryu. Iado to sztuka dobywania miecza i umiejętność natychmiastowej odpowiedzi na niespodziewany atak wroga.

W 2017r. nawiązuje współpracę ze szkołą Seishinkan w Tokyo. Treningi w Japonii to nowe doświadczenie i możliwość zdobywania wiedzy od najlepszych.

System Śląskiej Akademii Aikido stale się rozwija, a zdobywane doświadczenie na licznych stażach i seminariach jest podstawą tworzenia przez Andrzeja Firlusa aikido na miarę współczesnych potrzeb.