Jacek Wysocki

Home / Jacek Wysocki

Jacek Wysocki

Jacek Wysocki jest jednym z najwybitniejszych w kraju mistrzów japońskich sztuk walki. Sztuki walki uprawia od 1974 roku.

Początkowo trenował karate, później także viet-vo-dao. Z aikido zetknął się w styczniu 1976 roku.

 

Od 1981 r. zajmuje się nauczaniem aikido w zorganizowanych grupach. W 1983 roku za pośrednictwem mistrza Giowanni Filipinni nawiązuje kontakt z Giampietro Savegnago. Od 1983 r. mistrz Savegnago średnio dwa razy w roku przyjeżdża do Polski.

 

Prowadzi staże m.in. we Włoszech, Danii, Belgii, Niemczech, Czechach, Białorusi a ostatnio jako jeden z nielicznych Europejczyków w Japonii. 

 

Autonomiczna Akademia Aikido kilka razy w roku organizuje pokazy oraz staże ogólnopolskie. Na staże zapraszani są światowej klasy mistrzowie sztuk walki m.in. nauczyciel Jacka Wysockiego – Giampietro Savegnago z Włoch (8 Dan Aikido), Silvano Piero Rovigatti z Włoch (8 Dan Ju-Jitsu), Antonio Garcia z Belgii (8 Dan Ju-Jitsu).

 

Największym medialnym osiągnięciem Jacka w ostatnim roku jest zagranie roli w filmie „Wiedźmin” Marka Brodzkiego, oraz przygotowanie choreografii układów walk Michała Żebrowskiego, odtwórcy głównej roli w filmie. Sensei wysocki przygotowywał również część scen walk oraz Michała Żebrowskiego i Darka Juzyszyna dla potrzeb filmowej finałowej sceny walki w „Starej Baśni” Jerzego Hoffmana.